Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Chełmie


22-100 Chem, ul. Kolejowa 8          telefon:  82 5658259

M E N U
STRONA GŁÓWNA
Strona główna

Czas pracy ośrodka

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ POMOCY ŚRODOWISKOWEJ :
-   Pracownicy socjalni - Rejonizacja
-   Sekcja Dodatków Mieszkaniowych

Rejonizacja

Wolontariat

DZIAŁ USŁUG OPIEKUŃCZYCH

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ALIMENTACYJNYCH :
-   świadczenia rodzinne
-   Fundusz alimentacyjny


Zespół do obsługi PFRON

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Mieszkania wieloprofilowe chronione

Środowiskowy dom samopomocy

Dom dziennego pobytu

Projekty Unijne 2008-2010

"Razem Wśród Ludzi" - 2011

"Razem Wśród Ludzi" - 2012

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE :
-   Aktualne postępowania
-   Niezakończone postępowania
-   Archiwum

Biuletyn Informacji Publicznej

Wzory wniosków

Linki WWW

Kontakt z nami

Archiwum aktualności* WERSJA GRAFICZNA *


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Wersja strony dla osób słabowidzących współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wersja strony dla osób słabowidzących
współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


         
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WITAMY W SERWISIE MOPR CHEŁMDyrektor MOPR w Chełmie
dr Lucyna Kozaczuk- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AKTUALNOŚCI
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


/2014.12.31/
Świątecznie w MCH

W środę - 24 grudnia odbyła się uroczysta Wigilia. Mieszkańcy wspólnie z personelem podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. W menu wigilijnym znalazły się same tradycyjne potrawy. Czas kolacji upłynął na śpiewaniu kolęd. Nie zabrakło wspomnień i łezki w oku.
31 grudnia mieszkańcy z nadzieją na zdrowie, życzliwość i uśmiech oczekiwali Nowego Roku. Tego wieczoru nie zabrakło dobrej muzyki no i oczywiście dobrej zabawy.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.12.31/
Przygotowania do świąt

W Mieszkaniach Wieloprofilowych Chronionych przygotowania do świąt rozpoczęły się już w połowie grudnia. Przez kolejne dni mieszkańcy robili dekoracje, ubierali choinki i przygotowywali świąteczne potrawy. Odbyły się rekolekcje i zorganizowane zostało spotkanie z kolędą. Część mieszkańców uczestniczyła w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez DDzP w Chełmie.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.12.24/
Spotkanie wigilijne w DDzP

W czwartek - 18 grudnia na spotkanie wigilijne zorganizowane w Domu Dziennego Pobytu oprócz uczestników przybyli: Pani Lucyna Kozaczuk - Dyrektor MOPR w Chełmie, Pani Leokadia Sadowska - Kierownik Działu Usług Opiekuńczych, Pani Urszula Gralewicz - Kierownik Działu Organizacji i Nadzoru oraz kilku osobowa delegacja z Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych.
Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, następnie uczestnicy podzielili się między sobą opłatkiem. Krótką część artystyczną przygotowała grupa wokalna ”Babie lato”. Na świątecznym stole znalazły się: pierogi, barszczyk, ryba po grecku, śledzie z cebulką i po japońsku, kluski z makiem, sałatka i ciasto. Było cudownie, ciepło, po prostu tak rodzinnie.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.12.08/
Spotkanie mikołajkowe w DDzP

W czwartek - 4 grudnia w DDzP znowu było radośnie, gdyż uczestników Klubu Seniora odwiedził ”Mikołaj”. W podziękowaniu za czekoladki uczestnicy obdarowli gościa kilkoma świątecznymi wierszami, piosenkami i mnóstwem uśmiechu. Zrobiono też pamiątkowe zdjęcie.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.11.28/
Wybory Seniorki i Seniora roku 2014 z STCH

W środę - 26 listopada odbyło się rozstrzygnięcie plebiscytu zorganizowanego przez „Super Tydzień Chełmski” i Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Razem na Kresach”.
Seniorką roku została - Pani Bożena Rabe, a seniorem roku - Pan Władysław Jatczak.
Dom Dziennego Pobytu przy MOPR w Chełmie reprezentowali: panie Leokadia Kościelecka i Halina Michałowska oraz panowie Bogdan Ciemiński i Tadeusz Czemerajda. Wszyscy biorący udział w plebiscycie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Dla wszystkich przybyłych na Bal Seniora, organizatorzy przygotowali super poczęstunek i super zabawę w trakcie której uczestnicy udowodnili, że nadal drzemie w nich młody duch.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.11.28/
Andrzejki w DDzP

Andrzejki - stanowią świetną okazję do dobrej zabawy, spotkania w gronie znajomych i do wróżenia, które ma pomóc przewidzieć przyszłość. Dlatego też w czwartek - 27 listopada w DDzP dla uczestników Klubu Seniora takie spotkanie przygotował i poprowadził - instruktor terapii pan Andrzej Wróbel. Było zabawnie, śmiesznie i słodko.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.11.24/
21 listopad - Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego przypadający na 21 listopada - jest świętem wszystkich pracowników służb pomocy społecznej.
Na przygotowaną z tej okazji uroczystość przybyli: Senator RP prof. dr hab. Józef Zając, Zastępca Prezydenta Miasta Chełm Stanisław Mościcki, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM Chełm Jolanta Gierasimiuk, dyrektorzy jednostek - CIS, CHCPDiR, DMD, OIK, Przewodniczący Oddziału Okręgowego PZERil w Chełmie Kazimierz Mazurek.
Podczas uroczystości Pani Lucyna Kozaczuk - Dyrektor MOPR w Chełmie podziękowała swoim pracownikom za pracę, której przyświeca jeden cel - przywrócenie osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym poczucia godności i wiary we własne możliwości. 17 pracowników otrzymało nagrody finansowe przyznane przez Dyrektora Ośrodka na wniosek kierowników poszczególnych działów.
Uroczystość uatrakcyjnił pokaz karate zaprezentowany przez podopiecznych, a jednocześnie zawodników z KLUBU KARATE KYOKUSHIN ”KANKU” doskonalących swoje umiejętności pod okiem instruktora sportu karate - 2 Dan, którym jest Waldemar Kozioł na co dzień p.o. Zastępcy Dyrektora Ośrodka.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Copyright(C) 2008-2013   MOPR w Chełmie