Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Chełmie


22-100 Chem, ul. Kolejowa 8          telefon:  82 5658259

M E N U
STRONA GŁÓWNA
Strona główna

Czas pracy ośrodka

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ POMOCY ŚRODOWISKOWEJ :
-   Pracownicy socjalni - Rejonizacja
-   Sekcja Dodatków Mieszkaniowych

Rejonizacja

Wolontariat

DZIAŁ USŁUG OPIEKUŃCZYCH

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ALIMENTACYJNYCH :
-   świadczenia rodzinne
-   Fundusz alimentacyjny


Zespół do obsługi PFRON

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Mieszkania wieloprofilowe chronione

Środowiskowy dom samopomocy

Dom dziennego pobytu

Projekty Unijne 2008-2010

"Razem Wśród Ludzi" - 2011

"Razem Wśród Ludzi" - 2012

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE :
-   Aktualne postępowania
-   Niezakończone postępowania
-   Archiwum

Biuletyn Informacji Publicznej

Wzory wniosków

Linki WWW

Kontakt z nami

Archiwum aktualności* WERSJA GRAFICZNA *


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Wersja strony dla osób słabowidzących współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wersja strony dla osób słabowidzących
współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


         
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WITAMY W SERWISIE MOPR CHEŁMp.o. Dyrektora MOPR w Chełmie
Waldemar Kozioł- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AKTUALNOŚCI
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


/2016.07.29/
Komunikat ws przyjmowania wniosków na św. z funduszu alimentacyjnego na nowy okres św. 2016/2017

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie informuje, że od dnia 1 sierpnia 2016r. przyjmowane są wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2016/2017.
W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz ^wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do 31 października 2016r.
W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do 30 listopada 2016r.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.07.04/
Bezpłatne szkolenia językowe i komputerowe

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach językowych:
język angielski, niemiecki lub francuski
Szkolenia językowe trwają 120h, 240h lub 360h w zależności od poziomu zaawansowania

oraz komputerowych z zakresu ICT (opcjonalnie)
Szkolenia komputerowe – każde szkolenie trwa 80h

[ więcej ]

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.06.24/
Grilowanie pełną parą

Początek lata to doskonała okazja by wyjść na dwór i upiec na grillu trochę mięcha. Kiełbaski to zdecydowanie najczęściej przygotowywana potrawa z grilla. Zwykle pieczemy je bez żadnych dodatków, doprawiając co najwyżej keczupem lub musztardą. We wtorek -21 czerwca kiełbaski na grillu piekli podopieczni w Mieszkaniach Wieloprofilowych Chronionych w Chełmie. Mieszkańcy uwielbiają wspólne posiłki, gdyż nie od dziś wiadomo że w ten sposób cementuje się więź i że razem smakuje lepiej.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.06.21/
Warsztaty kulinarne z mistrzem kuchni - Kamilem Kotarskim

W poniedziałek - 20 czerwca br. na terenie Domu Dziennego Pobytu przy ul. Ogrodowej 36, dla 40 podopiecznych MOPR w Chełmie, warsztaty na temat gospodarowania budżetem domowym, przygotowywania zbilansowanych posiłków z wykorzystaniem produktów z pomocy żywnościowej i produktów sezonowych, zdrowego odżywiania oraz zapobiegania marnowaniu jedzenia, poprowadził mistrz kuchni Kamil Kotarski. Wszystkie panie bardzo aktywnie uczestniczyły w warsztatach, w trakcie których przygotowywały pod okiem mistrza chłodnik lubelski z młodymi ziemniaczkami i sałatkę z letnich nowalijek z gotowanym jajkiem i kurczakiem grilowanym (przepisy - do pobrania). Warsztaty w ramach działań towarzyszących z zakresu włączenia społecznego i edukacji żywieniowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa na lata 2014 - 2020, zorganizował Lubelski Bank Żywności.
Ta forma wsparcia miała na celu wzmocnić wśród gospodyń domowych - na co dzień podopiecznych Ośrodka, poczucie samodzielności i zbudować pozytywne relacje z otoczeniem.
MOPR w Chełmie wystosował już pismo, że jest zainteresowany współpracą i podpisaniem stosownych porozumień związanych z kolejną edycją PO PŻ - Podprogram 2016. Do programu Ośrodek planuje zakwalifikować 500 osób, które otrzymają wsparcie 4 razy w ciągu roku.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.06.21/
Dzień Rodziny

W dniu 17 czerwca br. w siedzibie Domu Dziennego Pobytu przy ul. Ogrodowej 36 odbył się Dzień Rodziny, zorganizowany we współpracy z Centrum Integracji Społecznej w Chełmie. Uroczystość została zorganizowana dla uczestników CIS, rodzin objętych pomocą asystenta rodziny oraz seniorów Domu Dziennego Pobytu w Chełmie. Podczas spotkania Pan Waldemar Kozioł – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie oraz Pani Beata Sienkiewicz Kierownik Zespołu do Spraw Pieczy Zastępczej złożyli rodzinom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Zespół taneczny Markus ze Szkoły Podstawowej Nr 11 w Chełmie oraz Igor Gębala z Przedszkola Miejskiego Nr 5 w Chełmie uświetnili swoimi występami uroczystość. Organizację zabaw dla dzieci zapewnili terapeuci zajęciowi wraz z opiekunami z Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie. Panowała miła i ciepła atmosfera. Była kiełbaska grilowana, wata cukrowa, loteria fantowa, a przede wszystkim wspaniała zabawa.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.06.20/
Świadczenia wychowawcze 500+ - UWAGA!

Przypominamy wszystkim zainteresowanym, którzy jeszcze nie złożyli wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego, że wnioski przyjmowane są do 1 lipca 2016 roku włącznie. Jeżeli wniosek zostanie złożony w terminie pierwszych 3 miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca w którym rodzice złożą wniosek.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.06.14/
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

W dniu 8 czerwca 2016 roku w siedzibie Centrum Integracji Społecznej w Chełmie przy ul. Połanieckiej 10, odbyła się zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie uroczystość z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Podczas spotkania Pani Jolanta Gierasimiuk – Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Chełm i Pan Waldemar Kozioł - Dyrektor MOPR w Chełmie złożyli wyrazy uznania i szacunku za trud i pracę w opiece nad powierzonym dzieckiem oraz przekazali listy gratulacyjne od Prezydent Miasta Chełm Pani Agaty Fisz.
W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie oraz Domu Małych Dzieci w Chełmie. Całość uroczystości prowadziła Pani Beata Sienkiewicz - kierownik Zespołu ds. Pieczy Zastępczej MOPR.
Rodziny zastępcze podzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi ich działalności i wpływu środowiska rodzinnego na właściwy rozwój i funkcjonowanie dziecka.
Dla przedstawicieli rodzin zastępczych przygotowane zostały warsztaty psychologiczne nt.” Jak zachęcić dziecko do samodzielności”. Warsztaty poprowadziła Pani Magdalena Derkacz-Kowalewska - psycholog MOPR.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Copyright(C) 2008-2013   MOPR w Chełmie