Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Chełmie


22-100 Chem, ul. Kolejowa 8          telefon:  82 5658259

M E N U
STRONA GŁÓWNA
Strona główna

Czas pracy ośrodka

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ POMOCY ŚRODOWISKOWEJ :
-   Pracownicy socjalni - Rejonizacja
-   Sekcja Dodatków Mieszkaniowych

Rejonizacja

Wolontariat

DZIAŁ USŁUG OPIEKUŃCZYCH

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ALIMENTACYJNYCH :
-   świadczenia rodzinne
-   Fundusz alimentacyjny


Zespół do obsługi PFRON

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Mieszkania wieloprofilowe chronione

Środowiskowy dom samopomocy

Dom dziennego pobytu

Projekty Unijne 2008-2010

"Razem Wśród Ludzi" - 2011

"Razem Wśród Ludzi" - 2012

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE :
-   Aktualne postępowania
-   Niezakończone postępowania
-   Archiwum

Biuletyn Informacji Publicznej

Wzory wniosków

Linki WWW

Kontakt z nami

Archiwum aktualności* WERSJA GRAFICZNA *


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Wersja strony dla osób słabowidzących współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wersja strony dla osób słabowidzących
współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


         
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WITAMY W SERWISIE MOPR CHEŁMDyrektor MOPR w Chełmie
dr Lucyna Kozaczuk- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AKTUALNOŚCI
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


/2015.08.26/
Wyprawki szkolne ufundowane przez Izbę Komorniczą w Lublinie

Izba Komornicza w Lublinie ufundowała i przekazała wyprawki szkolne dla 20 dzieci z terenu miasta Chełm, pochodzących z najbardziej potrzebujących rodzin, objętych wsparciem asystenta rodziny.
Spotkanie z rodzinami i przedstawicielami Izby Komorniczej odbyło się w poniedziałek 24 sierpnia 2015 r. w Zespole do Spraw Pieczy Zastępczej przy ul. Jedność 43. W spotkaniu uczestniczyła również Pani dr Lucyna Kozaczuk Dyrektor MOPR w Chełmie, która złożyła dzieciom życzenia z okazji zbliżającego się roku szkolnego.
Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci bardzo ucieszyły otrzymane tornistry, których wnętrza skrywały mnóstwo przydatnych przyborów szkolnych. Rodzice wyrazili zadowolenie z faktu, ze dzięki otrzymanej pomocy w formie wyprawek środki z budżetu domowego będą mogli przeznaczyć na inne potrzeby rodziny.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2015.08.25/
Komunikat dotyczący przyjmowania wniosków na świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2015/2016

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie informuje, że od 1 września 2015r. przyjmowane są wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy trwający do dnia 1 listopada 2015 r. do dnia 31 października 2016 r.
Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami od dnia 1 października do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2015.08.07/
XIV Biesiada integracyjna w Krasnymstawie

We wtorek - 4 sierpnia uczestnicy DDzP w Chełmie wzięli udział w XIV Biesiadzie Integracyjnej dla osób starszych i niepełnosprawnych, zorganizowanej w ogrodach MOPS w Krasnymstawie przez DDPS i KSOZPiPS. Scenariusz biesiady utrzymany był w konwencji staropolskiego wesela z udziałem wielu zaproszonych gości z terenu miasta i powiatu krasnostawskiego oraz mieszkańców zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej i uczestników ośrodków wsparcia.
Znany repertuar, dynamiczne aranżacje i wykonanie, charakterystyczne stroje, zawodowa humorystyczna konferansjerka, wyśmienita pogoda, wspólna zabawa i przepyszne przekąski sprawiły, że wszyscy bawili się znakomicie.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2015.08.05/
Ostrzeżenia przed upałami

Wydział Zarządzania Kryzysowego UM Chełm informuje, że bardzo wysokie temperatury, które czekają nas od 5 sierpnia do do soboty 8 sierpnia mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego apeluje się do mieszkańców o zachowanie rozsądku i odpowiedniego zachowania przy codziennych czynnościach w pracy, czy podczas wypoczynku. Należy przede wszystkim unikać długiego przebywania na słońcu. Trzeba koniecznie pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości wody.

Więcej informacji o odpowiednim zachowaniu się w czasie upałów: http://rcb.gov.pl/wp-content/uploads/upał-poradnik-24062014.pdf
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2015.08.04/
Lato w DDzP w Chełmie - ciąg dalszy

Najlepsze wakacje? To te, którymi można cieszyć się bez wielogodzinnych podróży, pakowania walizek i organizacyjnego zamieszania. W Domu Dziennego Pobytu podczas wakacji seniorzy nie nudzą się. Dowodem jest wysoka frekwencja podczas gier i zabaw przygotowanych w czwartek - 9 lipca przez terapeutę Pana Andrzeja Wróbla.
Było sporo śmiechu zwłaszcza przy takich zabawach jak „ kalambury” czy „głuchy telefon”. Uczestnicy podczas gier i zabaw mogli wykazać się również zręcznością, wiedzą i wyobraźnią. Osobom, które wyróżniły się w poszczególnych konkurencjach wręczono nagrody.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2015.08.03/
Lato w DDzP w Chełmie

W wakacyjne dni - Dom Dziennego Pobytu w Chełmie, również zaprasza swoich uczestników do wspólnej zabawy i aktywności oraz odkrywania, że podczas wakacji w mieście, też można interesująco spędzić czas. Pracownicy placówki już w czwartek - 2 lipca zorganizowali dla swoich seniorów zajęcia muzyczne i potańcówkę na świeżym powietrzu. Był poczęstunek i super zabawa.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2015.07.31/
Komunikat ws. przyjmowania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń z fund. alim. na okres 2015/2016

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie informuje, że od 1 sierpnia 2015r. przyjmowane są wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy trwający do 1 października 2015 do 30 września 2016.
Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do 31 października.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami od 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do 30 listopada.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Copyright(C) 2008-2013   MOPR w Chełmie