Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Chełmie


22-100 Chem, ul. Kolejowa 8          telefon:  82 5658259

M E N U
STRONA GŁÓWNA
Strona główna

Czas pracy ośrodka

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ POMOCY ŚRODOWISKOWEJ :
-   Pracownicy socjalni - Rejonizacja
-   Sekcja Dodatków Mieszkaniowych

Rejonizacja

Wolontariat

DZIAŁ USŁUG OPIEKUŃCZYCH

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ALIMENTACYJNYCH :
-   świadczenia rodzinne
-   Fundusz alimentacyjny


Zespół do obsługi PFRON

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Mieszkania wieloprofilowe chronione

Środowiskowy dom samopomocy

Dom dziennego pobytu

Projekty Unijne 2008-2010

"Razem Wśród Ludzi" - 2011

"Razem Wśród Ludzi" - 2012

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE :
-   Aktualne postępowania
-   Niezakończone postępowania
-   Archiwum

Biuletyn Informacji Publicznej

Wzory wniosków

Linki WWW

Kontakt z nami

Archiwum aktualności* WERSJA GRAFICZNA *


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Wersja strony dla osób słabowidzących współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wersja strony dla osób słabowidzących
współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


         
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WITAMY W SERWISIE MOPR CHEŁMp.o. Dyrektora MOPR w Chełmie
Waldemar Kozioł- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AKTUALNOŚCI
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


/2017.01.12/
Zabawa choinkowa organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie

Zabawa choinkowa odbyła się 12 stycznia 2017 r. w Medycznym Studium Zawodowym ul. Szpitalnej 50 w Chełmie. W zabawie uczestniczyło 40 dzieci.
Imprezę zorganizowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie uczestniczący w Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” w 2016 roku.
Poczęstunek i paczki dla dzieci przygotowano z pozyskanych darów w ramach akcji.
Zabawę taneczną i konkursy prowadzili słuchacze Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie.
Dzieci przebrane w karnawałowe stroje bawiły się wspaniale. Za udział w konkursach ich uczestnicy otrzymali drobne upominki. Mikołaj bawił się wspólnie z dziećmi i rozdawał paczki. Serdecznie dziękujemy za organizację i pomoc w prowadzeniu zabawy dyrekcji, wykładowcom i słuchaczom Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.01.11/
Spotkanie opłatkowe

W odpowiedzi na zaproszenie Duszpasterza Pomocy Społecznej Województwa Lubelskiego oraz Wydziału Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie delegacja pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie z Panem Waldemarem Kozioł p.o. Dyrektora Ośrodka w dniu 11 stycznia 2017r. wzięła udział w spotkaniu opłatkowym środowiska pomocy społecznej województwa lubelskiego. Swoją obecnością spotkanie uświetnili:
- Pan Robert Gmitruczuk Zastępca Wojewody Lubelskiego
- ks dr Tadeusz Pajurek Prezes Charytatywnego Stowarzyszenia Niesienia Pomocy Chorym Misericordia
- ks Przemysław Kuśmierz Duszpasterz Pracowników Pomocy Społecznej
- Pan Albin Mazurek Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej LUW
- Pani Agnieszka Skubis-Rafalska Zastępca Dyrektora WPS LUW
- Pan Mariusz Kidaj Zastępca Dyrektora WPS LUW
- Pani Małgorzata Frant-Błażucka Kierownik Oddziału Pomocy Instytucjonalnej
- Pani Renata Rojek Kierownik Oddziału Pomocy Środowiskowej.

Ponadto w spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i pracownicy jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej województwa lubelskiego.
Uczestnicy spotkania obejrzeli spektakl „Boże Narodzenie” przygotowany przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Lublinie, który pozostawił wiele pozytywnych wrażeń wśród odbiorców.
Ponadto zaproszeni goście oraz wszyscy uczestnicy składali sobie życzenia noworoczne i degustowali przygotowane potrawy wigilijne.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.01.02/
Święta w Mieszkaniach Wieloprofilowych Chronionych w Chełmie

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w Mieszkaniach Wieloprofilowych Chronionych trwały już od połowy grudnia. Przez kolejne dni robiono dekoracje i ubierano choinki. Odbyły się również rekolekcje. Wieczerza wigilijna doskonale została przygotowana zarówno od strony kulinarnej, ale także i od strony duchowej.
Przed rozpoczęciem wigilii, odmówiono modlitwę oraz odczytano fragment Ewangelii. Następnie odbyła się inscenizacja słowno – muzyczna w wykonaniu mieszkańców, przygotowana pod kierunkiem terapeutów. W atmosferze wzajemnej życzliwości złożono sobie nawzajem życzenia i podzielono się opłatkiem. Do świątecznie nakrytego stołu wspólnie z domownikami zasiedli Dyrektor MOPR w Chełmie oraz kierownik i pracownicy placówki.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.12.27/
Wigilia w MOPR w Chełmie

Okres przedświąteczny to czas szczególny, a magia świąt Bożego Narodzenia sprawia iż obdarowujemy siebie wzajemnie ciepłem, życzliwością i dobrym słowem. Święta dodatkowo niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego czasu i planów na nadchodzący Nowy Rok.
W czwartek - 22 grudnia br. w sali konferencyjnej MOPR w Chełmie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne pracowników tutejszego Ośrodka oraz zaproszonych gości.
Po miłych i serdecznych życzeniach, które złożył pracownikom i ich rodzinom Pan Dyrektor - Waldemar Kozioł, wszyscy obecni podzielili się opłatkiem.
Przy świątecznym stole można było nie tylko nacieszyć się pysznymi wigilijnymi potrawami, ale przede wszystkim wzajemnym towarzystwem i wspólnymi rozmowami.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.12.15/
Wigilia w Domu Dziennego Pobytu

W dniu 15 grudnia 2016 r. w Domu Dziennego Pobytu w Chełmie odbyło się spotkanie Wigilijne, w którym uczestniczyli: ksiądz proboszcz Bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie Andrzej Sternik, Pani Anna Misiura i Pani Zofia Chmielowiec - Szost z Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Chełm, Pan Kazimierz Mazurek - Przewodniczący Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Chełmie, Pan Waldemar Kozioł - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie, przedstawiciele Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych w Chełmie z Panią kierownik Dorotą Betka - Bartosiewicz oraz seniorzy z Domu Dziennego Pobytu.
Spotkanie rozpoczął ksiądz Andrzej Sternik. Wszyscy podzielili się opłatkiem. Chór ”Babie Lato” zaśpiewał piękne kolędy.
Na Świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych, takich jak: ryba po grecku, barszczyk, pierogi, śledzie z cebulką, kluski z makiem, sałatka, ciasto oraz kompot jabłkowy z goździkiem z nutką cynamonu. Wigilia przebiegła w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.12.14/
”Wigilia Pod Gwiazdami”

W dniu 13 grudnia 2016 roku delegacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie na zaproszenie Banku Żywności w Lublinie uczestniczyła w „Wigilii Pod Gwiazdami”.
Spotkanie uświetniły kolędy, pastorałki i jasełka w wykonaniu młodzieżowej grupy muzycznej oraz występ grupy baletowej. Przygotowane zostały również tradycyjne potrawy wigilijne. Ponadto odbył się pokaz staropolskiego zwyczaju kiszenia kapusty.
Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej i ciepłej atmosferze. Pan Dyrektor w imieniu swoim i pracowników MOPR złożył Pani Prezes Banku Żywności Marzenie Pieńkosz-Sapieha najlepsze życzenia Świąteczne i owocnej pracy w Nowym 2017 Roku.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.12.02/
Programu Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2016

W dniu 1 grudnia 2016r. pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie po raz kolejny stanęli przed dużym wyzwaniem przyjmując 9 822,2 kg żywności, która następnie została rozdysponowana wśród beneficjentów Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2016.
Mimo licznych przeciwności pojawiających się na poszczególnych etapach, dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników Ośrodka akcja wydawania żywności przebiegła sprawnie dając satysfakcję pracownikom uczestniczącym w akcji oraz zadowolenie z atrakcyjnych darów podopiecznym.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Copyright(C) 2008-2013   MOPR w Chełmie