Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Chełmie


22-100 Chem, ul. Kolejowa 8          telefon:  82 5658259

M E N U
STRONA GŁÓWNA
Strona główna

Czas pracy ośrodka

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ POMOCY ŚRODOWISKOWEJ :
-   Pracownicy socjalni - Rejonizacja
-   Sekcja Dodatków Mieszkaniowych

Rejonizacja

Wolontariat

DZIAŁ USŁUG OPIEKUŃCZYCH

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ALIMENTACYJNYCH :
-   świadczenia rodzinne
-   Fundusz alimentacyjny


Zespół do obsługi PFRON

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Mieszkania wieloprofilowe chronione

Środowiskowy dom samopomocy

Dom dziennego pobytu

Projekty Unijne 2008-2010

"Razem Wśród Ludzi" - 2011

"Razem Wśród Ludzi" - 2012

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE :
-   Aktualne postępowania
-   Niezakończone postępowania
-   Archiwum

Biuletyn Informacji Publicznej

Wzory wniosków

Linki WWW

Kontakt z nami

Archiwum aktualności* WERSJA GRAFICZNA *


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Wersja strony dla osób słabowidzących współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wersja strony dla osób słabowidzących
współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


         
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WITAMY W SERWISIE MOPR CHEŁMDyrektor MOPR w Chełmie
dr Lucyna Kozaczuk- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AKTUALNOŚCI
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


/2014.10.17/
”Na jesienną nutkę”

We wtorek -14 października w Mieszkaniach Wieloprofilowych Chronionych w Chełmie odbyło się spotkanie „Na jesienną nutkę” w trakcie którego podsumowano działalność i wręczono nagrody mieszkańcom, którzy angażują się w życie codzienne placówki, tj.: za pomoc współmieszkańcom, drobne prace na rzecz placówki, udział w spotkaniach w środowisku lokalnym, w zajęciach terapeutycznych oraz za uprawianie przydomowego ogródka. W ogłoszonym wcześniej konkursie pt.: ”Barwy jesieni - bukiet jesienny” udział wzięło 9 osób. Wszystkim przyznano nagrody za pomysły i ciekawe wykonanie.
W spotkaniu jako goście uczestniczyli Pani Lucyna Kozaczuk - Dyrektor MOPR w Chełmie, Leokadia Sadowska - Kierownik Działu Usług Opiekuńczych MOPR w Chełmie oraz delegacja z Domu Dziennego Pobytu w Chełmie. Były śpiewy, tańce i poczęstunek.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.09.17/
Biesiada Integracyjna „Na jesienną nutę”

We wtorek - 16 września Dom Dziennego Pobytu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie był organizatorem Biesiady Integracyjnej „Na jesienną nutę”. W biesiadzie uczestniczyli: Pan Józef Górny - Zastępca Prezydenta Miasta Chełm, Pan Kazimierz Mazurek - Przewodniczący Oddziału Okręgowego PZERil w Chełmie i radny sejmiku województwa lubelskiego, Pani Jolanta Gierasimiuk - Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM Chełm, Pani Lucyna Kozaczuk - Dyrektor MOPR w Chełmie, Pani Barbara Wójcik - Pełnomocnik Dyrektora do Spraw Osób Niepełnosprawnych w MOPR w Chełmie, Pani Urszula Gralewicz - Kierownik Działu Organizacji i Nadzoru w MOPR w Chełmie, Pani Leokadia Sadowska - Kierownik Działu Usług Opiekuńczych w MOPR w Chełmie, Pani Dorota Betka Bartosiewicz - Kierownik Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych przy MOPR w Chełmie, Katarzyna Sokołowska - Dyrektor CIS w Chełmie, Zofia Stankiewicz - Dyrektor ŚDS w Chełmie, delegacje z Klubów Seniora „Biała Brzoza”, „Mimoza” i „Słoneczna Jesień”, ponadto: uczestnicy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, uczestnicy Domu Pomocy Społecznej w Nowinach, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chełmie, mieszkańcy MCH przy MOPR w Chełmie i uczestnicy DDzP przy MOPR w Chełmie.
W trakcie biesiady Pani Dyrektor Lucyna Kozaczuk podziękowała uczestnikom za aktywny udział w zajęciach. Pamiątkowe dyplomy otrzymały Panie: Maria Dżaman, Zofia Garbuś, Wanda Fałkowska, Halina Korzeniowska, Wanda Korzeniowska, Halina Michałowska, Teodozja Szkoda, Renata Szymańska, Joanna Żak oraz Panowie: Bogusław Ciemiński, Tadeusz Czemerajda, Henryk Dąbrowski, Kazimierz Grochola, Ryszard Trochimczuk. Oprócz grupy wokalnej „Babie lato” zaprezentowali się uczestnicy DDPS w Krasnymstawie, uczestnicy DPS w Nowinach, uczestnicy ŚDS w Chełmie, Pani Katarzyna Majdan - terapeutka z MCH w Chełmie. Wydobywające się dźwięki sprawiły, że do biesiadników pomimo kiepskich prognoz po raz kolejny uśmiechnęło się słońce. Była grochówka, kiełbaska z grilla, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym oraz wiele słodkości. W spotkaniu udział wzięło około 100 osób.
Za pomoc przy organizacji biesiady MOPR w Chełmie serdeczne podziękowania kieruje w stronę Browaru Jagiełło, Restauracji Kozak i Pani Anety Wróbel.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.09.15/
Farma Iluzji w Mościskach

MOPR w Chełmie w ramach realizacji Programu Aktywności Lokalnej Projektu Systemowego „Razem wśród ludzi 2014” - w sobotę 13 września dla uczestników programu wraz z otoczeniem, zorganizował wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” we wsi Mościska. Park ten to nie tylko przepiękny teren, to także „farma iluzji” pełna atrakcji dla dzieci i dorosłych, to miejsce gwarantujące dobrą zabawę i wypoczynek.
Kulig letni, tor pontonowy, niemożliwy trójkąt, lewitujący kran, tunel zapomnienia, wiklinowy labirynt, grobowiec Faraona, magiczny domek, labirynt luster, pola dmuchańców to atrakcje, które najbardziej zachwyciły naszych uczestników. Uczestnikom programu i osobom z otoczenia zaserwowano również obiad. Rodziny uczestniczące w wycieczce doświadczyły jak można w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny. Ten magiczny czas, spędzony w rodzinnej atmosferze na pewno na długo pozostanie niezapomniany.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.09.10/
III Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej

W sobotę - 6 września w centrum miasta odbył się III Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej. Organizatorzy - Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Razem na Kresach” oraz redakcja Super Tygodnia Chełmskiego przygotowali dla mieszkańców regionu wiele ciekawych atrakcji, w tym m.in. konkurs kulinarny pod hasłem „Kresowe smaki” oraz konkurs śpiewaczy „Kresowe talenty”. W tym drugim udział wzięła grupa wokalna „Babie lato” z Domu Dziennego Pobytu przy MOPR w Chełmie, prezentując dwa wybrane przez siebie utwory i uzyskując 3 miejsce. Festiwal kresowy po raz kolejny był okazją do tego, aby popróbować regionalnych przysmaków i popatrzeć na talenty jakie drzemią w kobietach z naszego regionu.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.08.28/
Komunikat w sprawie przyjmowania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2014/2015

Od 1 września 2014r. rozpocznie się przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2014/2015.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września 2014r, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za m-c listopad 2014r. następuje do dnia 30 listopada 2014r.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października 2014r. do dnia 30 listopada 2014r., ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za m-c listopad 2014r. następuje do dnia 31 grudnia 2014r.

Wnioski oraz szczegółowe informacje dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie, ul. Kolejowa 8 oraz na stronie internetowej www.mopr.chelm.pl w zakładce „Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych”.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.08.28/
UWAGA!! - zbliża się termin zakończenia przyjmowania wniosków o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu "Aktywny samorząd"

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie przypomina że zbliża się termin zakończenia naboru wniosków osób niepełnosprawnych o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”:

1. wnioski o dofinansowanie w ramach Modułu I (Obszary: A-D) można składać do dnia 30 sierpnia, br.
2. wnioski o dofinansowanie w ramach Modułu II (kosztów nauki na poziomie wyższym) można składać do dnia 30 września, br.

Za datę złożenia wniosku uważa się datę jego wpłynięcia do Realizatora programu (samorządu powiatowego), a w przypadku wniosków składanych drogą pocztową - datę stempla pocztowego.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.08.25/
XIII Biesiada Integracyjna w Krasnymstawie

We wtorek - 12 sierpnia w ogrodach MOPS w Krasnymstawie odbyła się XIII Biesiada Integracyjna pod hasłem: „Kto tańczy, śpiewa i się śmieje ten się nigdy nie starzeje”, której to uczestnikami byli m.in. seniorzy z DDzP w Chełmie. Biesiada Integracyjna stała się imprezą cykliczną na której to seniorzy w gronie koleżanek i kolegów miło spędzają czas. Biesiadę uatrakcyjniły prezentacje twórczości kulturalnej i artystycznej, w tym występ zespołu „Babie lato”. Zachmurzone tym razem niebo nie powstrzymało uczestników przed wspólną zabawą, większość bawiła się do późnych godzin popołudniowych. Nie obyło się również bez degustacji przygotowanych dań. Gratulujemy organizatorom i dziękujemy raz jeszcze za zaproszenie.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Copyright(C) 2008-2013   MOPR w Chełmie