Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Chełmie


22-100 Chem, ul. Kolejowa 8          telefon:  82 5658259

M E N U
STRONA GŁÓWNA
Strona główna

Czas pracy ośrodka

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ POMOCY ŚRODOWISKOWEJ :
-   Pracownicy socjalni - Rejonizacja
-   Sekcja Dodatków Mieszkaniowych

Rejonizacja

Wolontariat

DZIAŁ USŁUG OPIEKUŃCZYCH

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ALIMENTACYJNYCH :
-   świadczenia rodzinne
-   Fundusz alimentacyjny


Zespół do obsługi PFRON

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Mieszkania wieloprofilowe chronione

Środowiskowy dom samopomocy

Dom dziennego pobytu

Projekty Unijne 2008-2010

"Razem Wśród Ludzi" - 2011

"Razem Wśród Ludzi" - 2012

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE :
-   Aktualne postępowania
-   Niezakończone postępowania
-   Archiwum

Biuletyn Informacji Publicznej

Wzory wniosków

Linki WWW

Kontakt z nami

Archiwum aktualności* WERSJA GRAFICZNA *


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Wersja strony dla osób słabowidzących współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wersja strony dla osób słabowidzących
współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


         
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WITAMY W SERWISIE MOPR CHEŁMp.o. Dyrektora MOPR w Chełmie
Waldemar Kozioł- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AKTUALNOŚCI
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


/2017.02.16/
Komunikat ”Aktywny samorząd” w 2017 roku

W 2017 roku realizowane będą następujące formy wsparcia (czytaj więcej)


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.02.13/
UWAGA!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji kuratorów osób częściowo ubezwłasnowolnionych lub opiekunów prawnych osób całkowicie ubezwłasnowolnionych. Osoby zainteresowane proszone są o złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na pełnienie ww. funkcji do MOPR w Chełmie w formie papierowej na adres: 22-100 Chełm, ul. Kolejowa 8 lub elektronicznej sekretariat@mopr.chelm.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie MOPR w Chełmie ul. Kolejowa 8 pok. nr 19, tel. 82 565 82 59 lub w Dziale Usług Opiekuńczych Pl. Łuczkowskiego 7 tel. 82 569 61 47.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.02.13/
Walentynki w Domu Dziennego Pobytu

W dniu 9 lutego 2017 r. w Domu Dziennego Pobytu w Chełmie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Św. Walentego, w którym uczestniczyli uczestnicy Domu oraz Pan Waldemar Kozioł - p.o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie, Pani Marzena Szkałuba – p.o. kierownika Główny Specjalista Pełnomocnik Dyrektora do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Pani Dorota Betka – Bartosiewicz  kierownik - Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych w Chełmie wraz z mieszkańcami.
Chór ”Babie Lato”, zaprezentował stosownie do okazji utwory muzyczne i wiersze o miłości.
Spotkanie przebiegło w wesołej atmosferze przy miłej dla ucha muzyce - na wspólnym śpiewaniu oraz poczęstunku. Każda z uczestniczących w spotkaniu osób wylosowała zabawne przepowiednie walentynkowe.
Podczas spotkania można było nie tylko nacieszyć się pysznymi ciastami przygotowanymi przez „sekcję kulinarną”, ale przede wszystkim wzajemnym towarzystwem i wspólnymi rozmowami.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.02.10/
Konferencja z przedstawicielami Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej

Z inicjatywy Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w dniu 2 lutego 2017 r. w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się konferencja, w której uczestniczyli przedstawiciele powiatowych centrów pomocy rodzinie z województwa lubelskiego i podkarpackiego. W spotkaniu uczestniczył Pan Waldemar Kozioł p.o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie oraz kierownik Działu Świadczeń Pomocy Środowiskowej i z-ca kierownika Działu Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych.
Konferencję otworzył i powitał przybyłych gości P. Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski. Wśród prelegentów głos zabrali:
- Pani Elżbieta Bojanowska Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej nt. aktualnie realizowanych działań w obszarze pomocy społecznej;
- Pan Krzysztof Michałkiewicz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny przedstawił aktualnie realizowane działania w obszarze wsparcia osób niepełnosprawnych;
- Prezentację dotyczącą działań w obszarze pomocy społecznej i wsparcia osób niepełnosprawnych w Województwie Podkarpackim ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji w domach pomocy społecznej oraz placówkach dla osób niepełnosprawnych zaprezentował przedstawiciel Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego;
- Zagadnienia dotyczące funkcjonowania domów pomocy społecznej i środowiskowych domów samopomocy przedstawiła Pani Krystyna Wyrwicka Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej;
- Działania realizowane w obszarze osób niepełnosprawnych zaprezentował pan Mirosław Przewoźnik dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych;
Spotkanie zakończyła dyskusja oraz pytania i uwagi do przedstawicieli Ministerstwa.

Materiały z konferencji

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.01.27/
Targi pracy w Lublinie

Szukasz pracy? Chcesz sprawdzić jakie trendy panują na rynku? Poszukujesz zmian w swoim zawodowym życiu? Pomocne mogą być targi pracy. Dostęp do kilkuset ofert pracy, obecność kilkudziesięciu pracodawców z różnych branż, możliwość bezpośredniej rozmowy z rekruterami – to wszystko w jednym miejscu 17 lutego na Targach Pracy w Lublinie.
Targi pracy dają możliwość bezpośredniego spotkania z pracodawcami i zapoznania się z aktualnymi propozycjami praktyk, staży i pracy. W jednym czasie i miejscu możesz przejrzeć wiele różnych ofert. Dzięki temu sprawdzisz, jakie trendy panują na rynku - w jakich branżach, na jakich stanowiskach jest możliwość budowania kariery. Z jednej strony dowiesz się, jakie oczekiwania stawiają pracodawcy przyszłym pracownikom, z drugiej – zweryfikujesz własne predyspozycje i umiejętności. To ważny krok w budowaniu swojej kariery.
Jak mądrze korzystać z Targów Pracy?
Wykorzystaj w pełni możliwości, jakie dają targi. Przygotuj plan działania i pamiętaj o kilku ważnych punktach. Na targach obecni są przedstawiciele różnych branż. Dlatego jeszcze przed targami zapoznaj się z listą Wystawców i wybierz firmy, które są dla Ciebie najważniejsze. Przygotuj i zabierz dokumenty rekrutacyjne odpowiadające profilom wybranych firm. Na Targach uważnie przyjrzyj się różnym ofertom. Porozmawiaj z przedstawicielami interesujących Cię firm. Po krótkiej rozmowie pamiętaj o zabraniu wizytówki. Umożliwi Ci to wysłanie dokumentów aplikacyjnych i podtrzymywanie kontaktu z firmą. Po targach uporządkuj i przeanalizuj podjęte kroki. Warto też wysłać wiadomość do przedstawicieli firm, podziękować za spotkanie i poświęcony czas, i ewentualnie odnieść się do konkretnej oferty pracy.
Jeśli odpowiednio wykorzystasz zdobyte kontakty i informacje, targi pracy mogą stanowić pierwszy krok lub ważny punkt zwrotny w Twojej karierze.
Szukasz targów w Twojej okolicy? Przyjdź na Targi Pracy organizowane w Lublinie. Kolejna, już XIII edycja wydarzenia odbędzie się 17 lutego (piątek) 2017 r. w godz. 9:00-15:00 w hali A Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).
Szczegóły: www.praca.targi.lublin.pl


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.01.23/
UWAGA!

INFORMUJEMY, ŻE WYPŁATA ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO (500+) REALIZOWANA JEST OD DNIA 15 DO KOŃCA KAŻDEGO MIESIĄCA.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.01.12/
Zabawa choinkowa organizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie

Zabawa choinkowa odbyła się 12 stycznia 2017 r. w Medycznym Studium Zawodowym ul. Szpitalnej 50 w Chełmie. W zabawie uczestniczyło 40 dzieci.
Imprezę zorganizowali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie uczestniczący w Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” w 2016 roku.
Poczęstunek i paczki dla dzieci przygotowano z pozyskanych darów w ramach akcji.
Zabawę taneczną i konkursy prowadzili słuchacze Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie.
Dzieci przebrane w karnawałowe stroje bawiły się wspaniale. Za udział w konkursach ich uczestnicy otrzymali drobne upominki. Mikołaj bawił się wspólnie z dziećmi i rozdawał paczki. Serdecznie dziękujemy za organizację i pomoc w prowadzeniu zabawy dyrekcji, wykładowcom i słuchaczom Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Copyright(C) 2008-2013   MOPR w Chełmie