Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Chełmie


22-100 Chem, ul. Kolejowa 8          telefon:  82 5658259

M E N U
STRONA GŁÓWNA
Strona główna

Czas pracy ośrodka

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ POMOCY ŚRODOWISKOWEJ :
-   Pracownicy socjalni - Rejonizacja
-   Sekcja Dodatków Mieszkaniowych

Rejonizacja

Wolontariat

DZIAŁ USŁUG OPIEKUŃCZYCH

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ALIMENTACYJNYCH :
-   świadczenia rodzinne
-   Fundusz alimentacyjny


Zespół do obsługi PFRON

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Mieszkania wieloprofilowe chronione

Środowiskowy dom samopomocy

Dom dziennego pobytu

Projekty Unijne 2008-2010

"Razem Wśród Ludzi" - 2011

"Razem Wśród Ludzi" - 2012

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE :
-   Aktualne postępowania
-   Niezakończone postępowania
-   Archiwum

Biuletyn Informacji Publicznej

Wzory wniosków

Linki WWW

Kontakt z nami

Archiwum aktualności* WERSJA GRAFICZNA *


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Wersja strony dla osób słabowidzących współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wersja strony dla osób słabowidzących
współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


         
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WITAMY W SERWISIE MOPR CHEŁMp.o. Dyrektora MOPR w Chełmie
Waldemar Kozioł- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AKTUALNOŚCI
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


/2017.04.26/
Pomoc Żywnościowa

W środę - 26 kwietnia 2017 r. pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie po raz kolejny stanęli przed dużym wyzwaniem przyjmując 4 062 kg żywności, która następnie została rozdysponowana wśród 500 beneficjentów Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2016.
Mimo licznych przeciwności pojawiających się na poszczególnych etapach, dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników Ośrodka akcja wydawania żywności przebiegła sprawnie dając satysfakcję pracownikom uczestniczącym w akcji oraz zadowolenie z atrakcyjnych darów podopiecznym.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.04.18/
Wielkanoc 2017 w MCH

Przygotowania do świąt w Mieszkaniach Wieloprofilowych Chronionych w Chełmie, podobnie jak w domach rodzinnych trwały przez cały Wielki Tydzień. Porządkowane były pokoje i teren wokół placówki. Na zajęciach terapeutycznych wykonywano świąteczne dekoracje. Wielobarwne pisanki, koszyczki i stroiki stały się potem piękną ozdobą wielkanocnego stołu.
Msza rekolekcyjna dla mieszkańców odbyła się w placówce, w środę -12 kwietnia. Po duchowej strawie w Wielką Niedzielę, wszyscy mieszkańcy wspólnie z pracownikami placówki i dyrektorem MOPR w Chełmie, zasiedli do wielkanocnego stołu suto zastawionego świątecznymi potrawami. Nie zabrakło żurku, jaj, kiełbasy, sałatek, mazurków i wielkanocnych bab oraz innych tradycyjnych specjałów. Wielkanoc to święta rodzinne, dlatego z wielką starannością zadbano o to aby mieszkańcom zapewnić ciepłą rodzinną atmosferę, aby nikt nie poczuł się opuszczony i samotny.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.04.14/
Wielkanoc w MOPR w Chełmie

W środę - 12 kwietnia w sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie przy świątecznie nakrytym stole spotkali się wspólnie: Dyrektor, przedstawicielka WSS UM Chełm i pracownicy Ośrodka. Wszyscy, jak nakazuje polski zwyczaj, podzielili się, wcześniej poświęconym jajkiem - symbolem odrodzenia i początku nowego życia. Wspólna modlitwa, posiłek i uśmiech stworzyły swoistą atmosferę. To przykład budowania wewnętrznej integracji i wzajemnej tolerancji.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.04.12/
Spotkanie Wielkanocne w WTZ „PROMETEUSZ”

12 kwietnia 2017 roku odbyło się uroczyste Spotkanie Wielkanocne uczestników, pracowników, rodziców i opiekunów oraz gości z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie i Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Chełm. W tym wzniosłym wydarzeniu poza uczestnikami Warsztatów udział wzięli: Pani Jolanta Gierasimiuk - Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM Chełm, Pan Waldemar Kozioł – p.o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie, Pani Marzena Szkałuba – p.o. Pełnomocnika Dyrektora MOPR ds. Osób Niepełnosprawnych, Pani Elżbieta Furmaniuk - Przewodnicząca Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Chełmie oraz Pani Agnieszka Michalska - Podinspektor Wydziału Spraw Społecznych UM Chełm. Rodziców, opiekunów uczestników reprezentowali: Pani Teresa Pękała, Pani Danuta Chamera, Pani Alina Kozaczuk oraz Pani Urszula Kalisio. Zarząd I.S.O.N. ”Prometeusz” reprezentował Pan Zbigniew Jurczuk - Przewodniczący Zarządu. Na wstępie uczestnicy WTZ odczytali wersy z Pisma Świętego, nawiązujące do męki i zmartwychwstania Chrystusa. Zaproszeni goście przekazali uczestnikom Warsztatów i ich opiekunom oraz pracownikom i Zarządowi Stowarzyszenia najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.04.10/
Misterium Męki Pańskiej

W czwartek - 6 kwietnia br. w Mieszkaniach Wieloprofilowych Chronionych odbyło się misterium. Przygotowany przez terapeutów i mieszkańców, piękny, rzeczywisty, a momentami przejmujący program w pełni przedstawił nam ostatnie dni z życia i z męki Jezusa.
Misterium Męki Pańskiej to wielkie wydarzenie w placówce, przy którym za każdym razem widownię stanowią nie tylko mieszkańcy, ale i zaproszeni goście. W tym roku jako goście obecni byli: Dyrektor WSS UM Chełm, kierownictwo Ośrodka i delegacja z miasta partnerskiego Kowel.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.04.05/
Spotkanie Wielkanocne w D.Dz.P.

W środę – 5 kwietnia 2017 r. w Domu Dziennego Pobytu w Chełmie odbyło się spotkanie z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Uczestnikami spotkania byli nie tylko seniorzy korzystający z zajęć w placówce, ale także zaproszeni goście, wśród których byli: Proboszcz Bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie - Ks. Andrzej Sternik, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie Pan Waldemar Kozioł, Główny Specjalista Pełnomocnik Dyrektora Do Spraw Osób Niepełnosprawnych Pani Marzena Szkałuba, Kierownik Wieloprofilowych Mieszkań Chronionych Pani Dorota Betka-Bartosiewicz wraz z pensjonariuszami. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych przez p.o. Kierownika Domu Dziennego Pobytu Panią Cecylię Wawryniuk, chór ,,Babie lato” wykonał kilka pieśni nawiązujących do Świąt Wielkiej Nocy, po czym głos zabrał Ks. Andrzej Sternik, który pobłogosławił przyrządzone potrawy na stół wielkanocny i modlitwą oraz głoszonym słowem Pisma Świętego zachęcił wszystkich do godnego obchodzenia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Następnie Pan Dyrektor MOPR Waldemar Kozioł złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczne. Spotkanie przebiegło w miłej rodzinnej atmosferze.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.03.31/
Topienie Marzanny

Obrzęd topienia Marzanny kojarzony jest z zabawą z okazji nadejścia wiosny. Jak co roku seniorzy Domu Dziennego Pobytu przy ulicy Ogrodowej w Chełmie wraz z dziećmi z Przedszkola Miejskiego 5 przy ulicy Kwiatowej w Chełmie, pożegnali Marzannę – symbolizującą odchodzącą zimę.
Miejmy nadzieję że wiosna jak najszybciej nadejdzie.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Copyright(C) 2008-2013   MOPR w Chełmie