Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Chełmie


22-100 Chem, ul. Kolejowa 8          telefon:  82 5658259

M E N U
STRONA GŁÓWNA
Strona główna

Czas pracy ośrodka

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ POMOCY ŚRODOWISKOWEJ :
-   Pracownicy socjalni - Rejonizacja
-   Sekcja Dodatków Mieszkaniowych

Rejonizacja

Wolontariat

DZIAŁ USŁUG OPIEKUŃCZYCH

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ALIMENTACYJNYCH :
-   świadczenia rodzinne
-   Fundusz alimentacyjny


Zespół do obsługi PFRON

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Mieszkania wieloprofilowe chronione

Środowiskowy dom samopomocy

Dom dziennego pobytu

Projekty Unijne 2008-2010

"Razem Wśród Ludzi" - 2011

"Razem Wśród Ludzi" - 2012

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE :
-   Aktualne postępowania
-   Niezakończone postępowania
-   Archiwum

Biuletyn Informacji Publicznej

Wzory wniosków

Linki WWW

Kontakt z nami

Archiwum aktualności* WERSJA GRAFICZNA *


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Wersja strony dla osób słabowidzących współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wersja strony dla osób słabowidzących
współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


         
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WITAMY W SERWISIE MOPR CHEŁMDyrektor MOPR w Chełmie
dr Lucyna Kozaczuk- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AKTUALNOŚCI
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


/2014.11.20/
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę - informacja

W Miejski Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie w dniu 23 listopada 2014 roku od godziny 10:00 do godziny 14:00 organizowana jest zbiórka darów w ramach Akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.
Na terenie naszego miasta kwestować będą wolontariusze w następujących punktach:
23.11.2014 rok
1. Hipermarket „Carrefour” ul. Lwowska 81;
2. Kaufland Al. 3-go Maja 20
3. Sklepy „Biedronka” - ul. Lwowska 79, ul. Siedlecka 4, ul. Kolejowa 87,
ul. Wojsławicka 6, ul. Rejowiecka 120, ul. Lubelska 173, ul. Armii Krajowej 13, ul. I AWP 7
4. Sklepy „Stokrotka” - ul. Wolności 3, ul. Zachodnia 19, ul. Partyzantów 1A .

Magazyn Akcji zorganizowany będzie na terenie MOPR w Chełmie.

W trakcie trwania Akcji Ulicznej dnia 23 listopada 2014r. wolontariusze z MOPR będą pełnili dyżur od 10.00 do 15.00 na terenie tutejszego Ośrodka koordynując pracę wolontariuszy w punktach zbiórek, transportując dary do magazynu. W transporcie darów pomagać będą wolontariusze ze Straży Miejskiej w Chełmie.

W zbiórce Publicznej będą brali udział wolontariusze ze szkół:

1. II Liceum Ogólnokształcące ul. Szpitalna 14,
2. Centrum Kształcenia Praktycznego ul. Jagiellońska 29,
3. Zespół Szkół Ekonomicznych i III LO ul. Sienkiewicza 22.

Dnia 23 listopada 2014 roku kwestować będzie łącznie 85 wolontariuszy ze szkół (uczniowie i nauczyciele) oraz 30 wolontariuszy z MOPR i Straży Miejskiej (łącznie).
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.10.17/
”Na jesienną nutkę”

We wtorek -14 października w Mieszkaniach Wieloprofilowych Chronionych w Chełmie odbyło się spotkanie „Na jesienną nutkę” w trakcie którego podsumowano działalność i wręczono nagrody mieszkańcom, którzy angażują się w życie codzienne placówki, tj.: za pomoc współmieszkańcom, drobne prace na rzecz placówki, udział w spotkaniach w środowisku lokalnym, w zajęciach terapeutycznych oraz za uprawianie przydomowego ogródka. W ogłoszonym wcześniej konkursie pt.: ”Barwy jesieni - bukiet jesienny” udział wzięło 9 osób. Wszystkim przyznano nagrody za pomysły i ciekawe wykonanie.
W spotkaniu jako goście uczestniczyli Pani Lucyna Kozaczuk - Dyrektor MOPR w Chełmie, Leokadia Sadowska - Kierownik Działu Usług Opiekuńczych MOPR w Chełmie oraz delegacja z Domu Dziennego Pobytu w Chełmie. Były śpiewy, tańce i poczęstunek.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.09.17/
Biesiada Integracyjna „Na jesienną nutę”

We wtorek - 16 września Dom Dziennego Pobytu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie był organizatorem Biesiady Integracyjnej „Na jesienną nutę”. W biesiadzie uczestniczyli: Pan Józef Górny - Zastępca Prezydenta Miasta Chełm, Pan Kazimierz Mazurek - Przewodniczący Oddziału Okręgowego PZERil w Chełmie i radny sejmiku województwa lubelskiego, Pani Jolanta Gierasimiuk - Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM Chełm, Pani Lucyna Kozaczuk - Dyrektor MOPR w Chełmie, Pani Barbara Wójcik - Pełnomocnik Dyrektora do Spraw Osób Niepełnosprawnych w MOPR w Chełmie, Pani Urszula Gralewicz - Kierownik Działu Organizacji i Nadzoru w MOPR w Chełmie, Pani Leokadia Sadowska - Kierownik Działu Usług Opiekuńczych w MOPR w Chełmie, Pani Dorota Betka Bartosiewicz - Kierownik Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych przy MOPR w Chełmie, Katarzyna Sokołowska - Dyrektor CIS w Chełmie, Zofia Stankiewicz - Dyrektor ŚDS w Chełmie, delegacje z Klubów Seniora „Biała Brzoza”, „Mimoza” i „Słoneczna Jesień”, ponadto: uczestnicy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, uczestnicy Domu Pomocy Społecznej w Nowinach, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chełmie, mieszkańcy MCH przy MOPR w Chełmie i uczestnicy DDzP przy MOPR w Chełmie.
W trakcie biesiady Pani Dyrektor Lucyna Kozaczuk podziękowała uczestnikom za aktywny udział w zajęciach. Pamiątkowe dyplomy otrzymały Panie: Maria Dżaman, Zofia Garbuś, Wanda Fałkowska, Halina Korzeniowska, Wanda Korzeniowska, Halina Michałowska, Teodozja Szkoda, Renata Szymańska, Joanna Żak oraz Panowie: Bogusław Ciemiński, Tadeusz Czemerajda, Henryk Dąbrowski, Kazimierz Grochola, Ryszard Trochimczuk. Oprócz grupy wokalnej „Babie lato” zaprezentowali się uczestnicy DDPS w Krasnymstawie, uczestnicy DPS w Nowinach, uczestnicy ŚDS w Chełmie, Pani Katarzyna Majdan - terapeutka z MCH w Chełmie. Wydobywające się dźwięki sprawiły, że do biesiadników pomimo kiepskich prognoz po raz kolejny uśmiechnęło się słońce. Była grochówka, kiełbaska z grilla, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym oraz wiele słodkości. W spotkaniu udział wzięło około 100 osób.
Za pomoc przy organizacji biesiady MOPR w Chełmie serdeczne podziękowania kieruje w stronę Browaru Jagiełło, Restauracji Kozak i Pani Anety Wróbel.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.09.15/
Farma Iluzji w Mościskach

MOPR w Chełmie w ramach realizacji Programu Aktywności Lokalnej Projektu Systemowego „Razem wśród ludzi 2014” - w sobotę 13 września dla uczestników programu wraz z otoczeniem, zorganizował wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „Farma Iluzji” we wsi Mościska. Park ten to nie tylko przepiękny teren, to także „farma iluzji” pełna atrakcji dla dzieci i dorosłych, to miejsce gwarantujące dobrą zabawę i wypoczynek.
Kulig letni, tor pontonowy, niemożliwy trójkąt, lewitujący kran, tunel zapomnienia, wiklinowy labirynt, grobowiec Faraona, magiczny domek, labirynt luster, pola dmuchańców to atrakcje, które najbardziej zachwyciły naszych uczestników. Uczestnikom programu i osobom z otoczenia zaserwowano również obiad. Rodziny uczestniczące w wycieczce doświadczyły jak można w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny. Ten magiczny czas, spędzony w rodzinnej atmosferze na pewno na długo pozostanie niezapomniany.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.09.10/
III Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej

W sobotę - 6 września w centrum miasta odbył się III Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej. Organizatorzy - Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych „Razem na Kresach” oraz redakcja Super Tygodnia Chełmskiego przygotowali dla mieszkańców regionu wiele ciekawych atrakcji, w tym m.in. konkurs kulinarny pod hasłem „Kresowe smaki” oraz konkurs śpiewaczy „Kresowe talenty”. W tym drugim udział wzięła grupa wokalna „Babie lato” z Domu Dziennego Pobytu przy MOPR w Chełmie, prezentując dwa wybrane przez siebie utwory i uzyskując 3 miejsce. Festiwal kresowy po raz kolejny był okazją do tego, aby popróbować regionalnych przysmaków i popatrzeć na talenty jakie drzemią w kobietach z naszego regionu.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.08.28/
Komunikat w sprawie przyjmowania wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2014/2015

Od 1 września 2014r. rozpocznie się przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych na okres zasiłkowy 2014/2015.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września 2014r, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za m-c listopad 2014r. następuje do dnia 30 listopada 2014r.

W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października 2014r. do dnia 30 listopada 2014r., ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za m-c listopad 2014r. następuje do dnia 31 grudnia 2014r.

Wnioski oraz szczegółowe informacje dostępne są w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie, ul. Kolejowa 8 oraz na stronie internetowej www.mopr.chelm.pl w zakładce „Dział Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych”.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2014.08.28/
UWAGA!! - zbliża się termin zakończenia przyjmowania wniosków o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu "Aktywny samorząd"

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie przypomina że zbliża się termin zakończenia naboru wniosków osób niepełnosprawnych o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”:

1. wnioski o dofinansowanie w ramach Modułu I (Obszary: A-D) można składać do dnia 30 sierpnia, br.
2. wnioski o dofinansowanie w ramach Modułu II (kosztów nauki na poziomie wyższym) można składać do dnia 30 września, br.

Za datę złożenia wniosku uważa się datę jego wpłynięcia do Realizatora programu (samorządu powiatowego), a w przypadku wniosków składanych drogą pocztową - datę stempla pocztowego.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Copyright(C) 2008-2013   MOPR w Chełmie