Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Chełmie


22-100 Chem, ul. Kolejowa 8          telefon:  82 5658259

M E N U
STRONA GŁÓWNA
Strona główna

Czas pracy ośrodka

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ POMOCY ŚRODOWISKOWEJ :
-   Pracownicy socjalni - Rejonizacja
-   Sekcja Dodatków Mieszkaniowych

Rejonizacja

Wolontariat

DZIAŁ USŁUG OPIEKUŃCZYCH

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ALIMENTACYJNYCH :
-   świadczenia rodzinne
-   Fundusz alimentacyjny


Zespół do obsługi PFRON

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Mieszkania wieloprofilowe chronione

Środowiskowy dom samopomocy

Dom dziennego pobytu

Projekty Unijne 2008-2010

"Razem Wśród Ludzi" - 2011

"Razem Wśród Ludzi" - 2012

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE :
-   Aktualne postępowania
-   Niezakończone postępowania
-   Archiwum

Biuletyn Informacji Publicznej

Wzory wniosków

Linki WWW

Kontakt z nami

Archiwum aktualności* WERSJA GRAFICZNA *


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Wersja strony dla osób słabowidzących współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wersja strony dla osób słabowidzących
współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


         
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WITAMY W SERWISIE MOPR CHEŁMp.o. Dyrektora MOPR w Chełmie
Waldemar Kozioł- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AKTUALNOŚCI
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


/2017.06.14/
Dzień Rodzicielstwa Zastępczego i Dzień Dziecka z MOPR w Chełmie

Z okazji obchodzonego już po raz jedenasty w Polsce Dnia Rodzicielstwa Zastępczego staramy się pamiętać szczególnie o ludziach wielkiego serca. O tych, którzy podjęli się trudnego wyzwania i starają się dla „małego człowieka” stworzyć dom, który na bliżej nieokreślony czas ma stać się jego przystanią. Dom, który ma być synonimem bezpieczeństwa, przyjaźni, zrozumienia i troski. Rodzicielstwo zastępcze jest szansą daną przez dorosłych dzieciom, pozbawionym możliwości dorastania w rodzinie biologicznej.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie, przy współpracy z Chełmskim Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie w Chełmie oraz Domem Małych Dzieci w Chełmie był organizatorem pikniku integracyjnego dla rodzin zastępczych oraz dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dla uczestników pikniku przygotowano wiele atrakcji na świeżym powietrzu, tj: dmuchane zamki, gry i zabawy, malowanie twarzy, przejażdżki motocyklami oraz poczęstunek.
Za pomoc w organizacji pikniku Dyrektor MOPR w Chełmie – Pan Artur Juszczak serdecznie dziękuje: DJ Piotrowi Maksymiukowi, Stowarzyszeniu „Niedźwiedzie Wschodu” i słuchaczkom Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie.
Rekompensatą za wspaniale zorganizowany piknik i stworzenie rodzinnej atmosfery były również uśmiechnięte buzie dzieci i ich opiekunów.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.06.06/
Pan Artur Juszczak od 2 czerwca br. nowym Dyrektorem MOPR w Chełmie

W piątek – 2 czerwca podczas spotkania z pracownikami Ośrodka na którym gościł również Zastępca Prezydenta Miasta Chełm – Pan Stanisław Mościcki oraz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta Chełm – Pani Jolanta Gierasimiuk, w imieniu Prezydenta Miasta Chełm – Pani Agaty Fisz doszło do podpisania umowy o pracę z nowym Dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie – Panem Arturem Juszczakiem, który wcześniej przeszedł procedury naboru na ww. stanowisko.
Pan Artur Juszczak podziękował wszystkim za życzliwe przyjęcie oraz gesty sympatii, wyraził chęć, potrzebę i gotowość do współpracy z kierownictwem oraz wszystkimi pracownikami Ośrodka.
Pan Prezydent podziękował dotychczas pełniącemu obowiązki Dyrektora – Panu Waldemarowi Kozioł za kierowanie Ośrodkiem przez ostatnie 14 miesięcy.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.05.30/
Dzień Matki w Domu Dziennego Pobytu

W dniu 25 maja 2017r. w Domu Dziennego Pobytu w Chełmie odbyły się uroczyste obchody Dnia Matki. W obchodach uczestniczył Dyrektor MOPR Pan Waldemar Kozioł oraz Pani Dorota Betka-Bartosiewicz Kierownik Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych wraz z podopiecznymi. Część artystyczną zaprezentowały dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ul. Lipowej w Chełmie. Następnie Pan Dyrektor wręczył wszystkim mamom skromny upominek, po czym swój występ rozpoczął chór ”Babie Lato” prezentując piosenki oraz wiersze o matce. Po części artystycznej miał miejsce słodki poczęstunek. Czas upłynął w miłej rodzinnej atmosferze.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.05.19/
XVIII Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej

W dniu 17 maja 2017 r., pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie uczestniczyli w XVIII Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej województwa lubelskiego do Sanktuarium Maryjnego na Górze Chełmskiej.
Organizatorem XVIII Pielgrzymki Środowisk Pomocy Społecznej województwa lubelskiego było Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Bone Corda” w Kalince.
Do wspólnej modlitwy pracowników pomocy społecznej oraz ich podopiecznych zaprosił Duszpasterz Pracowników Pomocy Społecznej ks. Przemysław Kuśmierz.
Mszy świętej przewodniczył J.E. Ks. Biskup Mieczysław Cisło, który wyraził swoje głębokie uznanie za ciężką pracę na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych i wykluczonych społecznie.Na ręce Dyrektorów DPS, ŚDS, WTZ i OPS przekazał podziękowania i pobłogosławił na dalszą pracę.
Wśród licznie przybyłych gości byli: Z-ca Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie - Pan Mariusz Kidaj, a Wojewodę Lubelskiego dr hab. Przemysława Czarnka reprezentowała Pani Agnieszka Skubis–Rafalska.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.05.10/
Delegacja MOPR w Chełmie na Międzynarodowym Festiwalu Ukraińskiej piosenki w Kowlu

W dniu 5 maja 2017 r. delegacja z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie w składzie Pani Leokadia Sadowska - Kierownik Działu Usług Opiekuńczych, Pani Bożena Stasiak - Zastępca Kierownika Działu Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych, Pani Dorota Betka - Bartosiewicz - Kierownik Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych w Chełmie, Pani Katarzyna Majdan - opiekun - terapeuta w Mieszkaniach Wieloprofilowych Chronionych w Chełmie wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Ukraińskiej Piosenki wśród słuchaczy Uniwersytetu III Wieku - Ukraina - Polska - Białoruś organizowanym przez Ukraiński Wykonawczy Komitet Miejskiej Rady w Kowlu Terytorialne Centrum Socjalnej Obsługi. Obecne były również naczelne władze Kowla, Dyrektor Ośrodka Pomocy w Kowlu Pani Sofija Sagal, Dyrektor Terytorialnego Centrum Socjalnej Obsługi w Kowlu Pani Diana Vozna oraz Kierownik Terytorialnego Centrum Socjalnej Obsługi miasta Kowla Pani Svitlana Smitiukh. W festiwalu brały udział zespoły Uniwersytetu III Wieku z miasta Kowla i obwodu Wołyńskiego, uczestnicy Domu Dziennego Pobytu w Krasnymstawie oraz opiekun - terapeuta z Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych w Chełmie Pani Katarzyna Majdan. Festiwal prowadziła Kierownik Terytorialnego Centrum Socjalnej Obsługi miasta Kowla Pani Svitlana Smitiukh. Uczestnicy festiwalu wykonywali po dwa utwory - jedną piosenkę w języku ukraińskim, a drugą w języku ojczystym. Wszystkie osoby otrzymały od organizatorów drobne upominki promujące miasto Kowel.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.04.26/
Pomoc Żywnościowa

W środę - 26 kwietnia 2017 r. pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie po raz kolejny stanęli przed dużym wyzwaniem przyjmując 4 062 kg żywności, która następnie została rozdysponowana wśród 500 beneficjentów Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2016.
Mimo licznych przeciwności pojawiających się na poszczególnych etapach, dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników Ośrodka akcja wydawania żywności przebiegła sprawnie dając satysfakcję pracownikom uczestniczącym w akcji oraz zadowolenie z atrakcyjnych darów podopiecznym.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2017.04.18/
Wielkanoc 2017 w MCH

Przygotowania do świąt w Mieszkaniach Wieloprofilowych Chronionych w Chełmie, podobnie jak w domach rodzinnych trwały przez cały Wielki Tydzień. Porządkowane były pokoje i teren wokół placówki. Na zajęciach terapeutycznych wykonywano świąteczne dekoracje. Wielobarwne pisanki, koszyczki i stroiki stały się potem piękną ozdobą wielkanocnego stołu.
Msza rekolekcyjna dla mieszkańców odbyła się w placówce, w środę -12 kwietnia. Po duchowej strawie w Wielką Niedzielę, wszyscy mieszkańcy wspólnie z pracownikami placówki i dyrektorem MOPR w Chełmie, zasiedli do wielkanocnego stołu suto zastawionego świątecznymi potrawami. Nie zabrakło żurku, jaj, kiełbasy, sałatek, mazurków i wielkanocnych bab oraz innych tradycyjnych specjałów. Wielkanoc to święta rodzinne, dlatego z wielką starannością zadbano o to aby mieszkańcom zapewnić ciepłą rodzinną atmosferę, aby nikt nie poczuł się opuszczony i samotny.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Copyright(C) 2008-2013   MOPR w Chełmie