Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
w Chełmie


22-100 Chem, ul. Kolejowa 8          telefon:  82 5658259

M E N U
STRONA GŁÓWNA
Strona główna

Czas pracy ośrodka

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ POMOCY ŚRODOWISKOWEJ :
-   Pracownicy socjalni - Rejonizacja
-   Sekcja Dodatków Mieszkaniowych

Rejonizacja

Wolontariat

DZIAŁ USŁUG OPIEKUŃCZYCH

DZIAŁ ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I ALIMENTACYJNYCH :
-   świadczenia rodzinne
-   Fundusz alimentacyjny


Zespół do obsługi PFRON

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Mieszkania wieloprofilowe chronione

Środowiskowy dom samopomocy

Dom dziennego pobytu

Projekty Unijne 2008-2010

"Razem Wśród Ludzi" - 2011

"Razem Wśród Ludzi" - 2012

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE :
-   Aktualne postępowania
-   Niezakończone postępowania
-   Archiwum

Biuletyn Informacji Publicznej

Wzory wniosków

Linki WWW

Kontakt z nami

Archiwum aktualności* WERSJA GRAFICZNA *


- - - - - - - - - - - - - - - - -

Wersja strony dla osób słabowidzących współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wersja strony dla osób słabowidzących
współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


         
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
WITAMY W SERWISIE MOPR CHEŁMp.o. Dyrektora MOPR w Chełmie
Waldemar Kozioł- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
AKTUALNOŚCI
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


/2016.04.25/
Tłumaczenie na język migowy

Dobra wiadomość dla osób Głuchych. Na stronie PFRON uruchomiono zakładkę do obsługi on-line tłumaczeń migowych. Zakładka, oznaczona znakiem:znajduje się w prawym górnym rogu ekranu głównego witryny. Kliknięcie uruchamia aplikację MIGAM, pozwalającą na połączenie się z tłumaczem on-line. Tłumacz kontaktuje się z pracownikiem PFRON i pośredniczy w rozmowie.<

Kontakt z tłumaczem języka migowego (PJM/SJM) możliwy jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08:30-15:30.

Aplikacje MIGAM we wszystkich Oddziałach wojewódzkich PFRON. Stanowiska do obsługi osób Głuchych oznaczone będą tym samym znakiem.

Tłumaczenie na język migowy

http://www.pfron.org.pl/pl/komunikaty/3167,PFRON-przyjazny-dla-osob-Gluchych.html
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.04.22/
Prelekcja policji

W dniu wczorajszym tj. 21 kwietnia Dom Dziennego Pobytu działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie i mieszczący się przy ulicy Ogrodowej 36 w Chełmie, gościł w swoich progach przedstawicieli policji oraz banku, którzy to przestrzegali przed oszustwami skierowanymi przez złodziei w kierunku osób starszych. Prelekcja wyjaśniała jak się zachować w razie różnych sytuacji. Na koniec Pani policjant Agnieszka Koszuk-Janicka wraz z Panem z banku Sebastianem Bieleckim rozdali dodatkowo ulotki dotyczące tego tematu.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.04.22/
Wiosenny koncert zespołu ”Babie Lato”

14 kwietnia br. zespół ”Babie Lato” działający przy Domu Dziennego Pobytu wykonał koncert zatytułowany ”Wiosna, wiosna ach gdzie ty”. Gośćmi specjalnymi byli p.o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie Pan Waldemar Kozioł, oraz p.o. Kierownika Zespołu do Obsługi PFRON Pani Marzena Szkałuba. Piosenki przeplecione były wierszami o tematyce wiosny. Również wiosenna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom oraz gościom. Takie przeboje jak ”Niech Żyje Bal” czy ”Kto za Tobą w szkole ganiał” śpiewała cała sala. Uczestnicy po koncercie w ciepłych wiosennych nastrojach rozeszli się do swoich domów.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.04.21/
Koncert zespołu ”Babie Lato” w Puławach

Chór ”Babie Lato” działający przy Domu Dziennego Pobytu w Chełmie reprezentował nasze miasto na tegorocznym XVII wojewódzkim przeglądzie artystycznym ruchu ”Seniorów ARS 2016 w Puławach. Nasi seniorzy wystąpili w dwóch kategoriach: zespół wokalno-instrumentalny oraz duet. Publiczność bardzo ciepło przyjęła zaprezentowane przez ”Babie Lato” utwory. Patronat honorowy całego przeglądu objął Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski, natomiast organizatorami przeglądu byli: Puławski Dom Kultury ”Dom Chemika”, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie oraz Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.04.15/
Zmiana godzin przyjmowania wniosków

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Chełmie informuje, że od dnia 18 kwietnia 2016r., zmienione zostają godziny przyjęć interesantów w:

1) Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 7, ul. Synów Pułku 15;
poniedziałek piątek w godz. od 11:00 do 15.30;

2) Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 8, ul. Połaniecka 10.
poniedziałek piątek w godz. od 11:00 do 15.30.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.03.30/
Niedziela Wielkanocna w MCH

Jak co roku w Niedzielę Wielkanocną - 27 marca do uroczystego śniadania zasiedli mieszkańcy Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych. Świąteczne życzenia wszystkim obecnym złożył p.o. Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Chełmie Pan Waldemar Kozioł. Podzielono się jajkiem. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw, przygotowanych przez personel z pomocą mieszkańców. Toczyły się rozmowy, wspomnienia z dawnych lat w miłej, rodzinnej atmosferze.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

/2016.03.21/
Spotkanie wielkanocne w DDzP

W czwartek - 17 marca w Domu Dziennego Pobytu odbyło się spotkanie z okazji świąt Wielkiej Nocy. Salę placówki wypełnili nie tylko jej stali bywalcy, ale także goście wśród których byli: grupka mieszkańców z Mieszkań Wieloprofilowych Chronionych w Chełmie z kierownikiem placówki - panią Dorotą Betką - Bartosiewicz, z ramienia MOPR w Chełmie panie Urszula Gralewicz - Kierownik Działu Organizacji i Nadzoru i Leokadia Sadowska - Kierownik Działu Usług Opiekuńczych oraz jako gość honorowy, będąca drugi dzień na emeryturze pani Lucyna Kozaczuk - do 15 marca Dyrektor Ośrodka.
Zawsze uczestniczyłam w spotkaniach z Państwem z ogromną przyjemnością, bowiem darzę ogromnym szacunkiem środowiska senioralne, które w naszym mieście cechuje wyjątkowa aktywność - powiedziała na spotkaniu pani Dyrektor i podziękowała za wspólnie spędzone chwile oraz życzyła wszystkim obecnym zdrowych i pogodnych świąt wielkanocnych. Niespodzianką dla wszystkich był tort, który tym razem przygotowała dla uczestników pani L. Kozaczuk.
Po okolicznościowych życzeniach i przemowach zebrani wysłuchali pieśni nawiązujących do świąt, podzielili się jajkiem i przystąpili do degustacji świątecznych potraw.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Copyright(C) 2008-2013   MOPR w Chełmie